Nieuws

Attenderingsactie over risico's bij arbeidsongeschiktheid

UPDATE 24-2: De uiterste datum voor aanmelden is opgeschoven naar 7 maart.

Schoolorganisaties in het primair onderwijs kunnen zich tot 7 maart 2025 aanmelden voor een attenderingsactie over de inkomensachteruitgang bij arbeidsongeschiktheid. Cao-partijen hechten eraan dat werknemers zich meer bewust zijn van de risico’s. Tijdens deze attenderingsactie vanaf april 2025 kunnen medewerkers zich verzekeren zonder eventuele medische uitsluitingen. 

Schoolorganisatie kunnen zich tot 7 maart aanmelden via verzekeraar Loyalis.

Als werkgever in het primair onderwijs wil je het beste voor je medewerkers. Het betekent ook financiële zekerheid bieden. Daarom vragen de cao-partijen in het Onderhandelaarsakkoord voor cao primair onderwijs 2024-2025 aandacht voor de vrijwillige arbeidsongeschiktheidsverzekering. 

Loyalis faciliteert vanaf april 2025 de attenderingsactie. Daarmee krijgen medewerkers informatie over de inkomensrisico’s bij arbeidsongeschiktheid. Een arbeidsongeschiktheidverzekering kan het inkomen aanvullen, bovenop de WIA-uitkering van de overheid en het pensioenfonds ABP, tot de AOW-leeftijd. De medewerkers kunnen dan een weloverwogen keuze maken om zich wel of niet te verzekeren bij arbeidsongeschiktheid. 

De medewerkers van deelnemende schoolorganisaties kunnen zich vanaf april drie maanden verzekeren zonder vragen over hun gezondheid te krijgen. Verder helpt de verzekeraar bij de communicatieaanpak en de informatievoorziening voor de medewerkers.

Leerling is aan het schrijven