Helpdesk CAO PO

Op 27 april heeft de PO-Raad met de vakbonden een onderhandelaarsakkoord gesloten voor een nieuwe cao. Als deze CAO PO 2016-2017 door de achterbannen wordt bekrachtigd, dan wijzigt een aantal regels. De informatie bij de gepubliceerde vragen en antwoorden is daarop nog niet aangepast. We doen dat zo snel mogelijk.

Welkom bij de Helpdesk. Hier kunt u antwoorden vinden op uw vragen.

Ik wil iets weten over…

Vragen en antwoorden binnen CAO PO

  • Wordt het ouderschapsverlof ook opgeschort tijdens kortdurend ziekteverlof zoals griep?

    In artikel 8.19 lid 9 cao PO staat dat het ouderschapsverlof van rechtswege wordt opgeschort bij ziekte. Er wordt geen termijn aan de duur van de ziekte verbonden en in het artikel wordt geen onderscheid gemaakt tussen betaald en onbetaald ouderschapsverlof. Dit betekent dat bij elke vorm van ziekte (ook al is het één dag) het betaald en onbetaald ouderschapsverlof wordt opgeschort. De werknemer kan in overleg het ouderschapsverlof op een ander moment inzetten.

    Meer weten?

    Kijk ook eens bij het thema Werkgeverszaken of het onderwerp CAO PO.

  • Mogen we nog bindingscontracten afsluiten na 30 september 2017 nu er nog geen nieuwe cao po is en de huidige cao po doorloopt?

    Nee, in de cao po is echt de datum opgenomen van 30 september 2017. Deze datum wordt niet opgeschort. Het is dan ook niet mogelijk om na die datum nieuwe bindingscontracten af te sluiten.

     

    Meer weten?

    Kijk ook eens bij het thema Werkgeverszaken of het onderwerp CAO PO.

  • Een langdurig zieke werknemer wordt op het salaris gekort (70%) en ontvangt via UWV een wia-uitkering. Dient de uitkering ook gekort te worden op de opbouw van de vakantie-uitkering, de eindejaarsuitkering en eventuele toeslagen?

    De werknemer heeft tot einde dienstverband recht op ‘bezoldiging’. Bezoldiging is gedefinieerd in art. 1 onder ll ZAPO (in de cao po):  “de som van het salaris, de vakantie-uitkering en de overige in de CAO opgenomen toelagen, toeslagen en eindejaarsuitkeringen”. Op die bezoldiging worden uitkeringen zoals WIA (over dezelfde periode) in mindering gebracht.

    Meer weten?

    Kijk ook eens bij het thema Werkgeverszaken of het onderwerp CAO PO.

  • Kan ik nog een bindingscontract aangaan voor schooljaar 2017/2018?

    In artikel 3.7 lid 2 van de CAO PO is opgenomen dat een bindingscontract niet aangegaan kan worden na 30 september 2017. Als u nog een bindingscontract aan wilt gaan voor dit schooljaar, dan kan dat door dit voor het verstrekken van deze datum te doen. Een bindingscontract kan worden aangegaan voor maximaal een jaar. Een bindingscontract mag dus doorlopen tot een datum na 30 september 2017, maar mag na deze datum niet meer worden aangegaan.

    Meer weten?

    Kijk ook eens bij het thema Werkgeverszaken of de onderwerpen Arbeidsrecht actueel en CAO PO.

  • Als een werknemer voor de vakantie 100% hersteld wordt gemeld, en binnen vier weken na de vakantie weer uitvalt, is er dan sprake van doorlopend ziekteverlof?

    Ja. Een nieuwe ziekteperiode ontstaat pas nadat de werknemer daadwerkelijk vier weken zijn werkzaamheden heeft hervat. De (zomer)vakantie telt dus niet mee voor de vaststelling van deze vier weken.

    Artikel 6 ZAPO is hierop van toepassing. Dit artikel heeft een relatie met de bepaling van de korting van 30% na de termijn van 12 maanden waarin de werknemer eerst zijn volle bezoldiging behoudt. Om een nieuwe termijn van 12 maanden te laten lopen dient een werknemer volgens de CAO zijn werkzaamheden daadwerkelijk vier weken hervat te hebben. Een schoolvakantie telt dus volgens de CAO niet mee bij de bepaling van het daadwerkelijk hervatten. Het is ons bekend dat UWV die definitie van daadwerkelijke hervatting niet hanteert bij het bepalen van de 104 weken voor een eventuele WIA-uitkering. Maar dat staat los van de bepaling van de 12-maandstermijn voor de salariskorting.

    Meer weten?

    Kijk ook eens bij het thema Werkgeverszaken of het onderwerp CAO PO.

  • Ik ben bezig met het rooster voor volgend schooljaar. Kan een werknemer een specifieke vrije dag claimen?

    In principe heeft een werknemer geen vaste werkdagen maar wordt in onderling overleg afspraken gemaakt welke dagen een werknemer werkt. Er wordt hierbij rekening gehouden met de door de werknemer aangedane verplichtingen (bij een andere werkgever of in de privé sfeer). Zie artikel 2.11, lid 2 en 4 CAO PO wanneer het basismodel wordt gevolgd en artikel 2.14, lid 4 voor het overlegmodel.

    Wanneer er in onderling overleg niet uitgekomen wordt, dan neemt uiteindelijk de werkgever een gemotiveerd besluit waarbij hij de organisatie belangen en de belangen van de werknemer tegen elkaar afweegt. De werknemer kan tegen dit besluit bezwaar aantekenen.

    Meer weten?

    Kijk ook eens bij het thema Werkgeverszaken of het onderwerp CAO PO.

  • Mijn werknemer weet al dat hij na het ouderschapsverlof minder gaat werken. Kan ik het betaald ouderschapsverlof nu al vaststellen op de nieuwe werktijdfactor of moet de werknemer het ouderschapsverlof na afloop terugbetalen?

    Het is mogelijk om voor aanvang van het ouderschapsverlof al rekening te houden met de nieuwe werktijdfactor. Zo wordt voorkomen dat de werknemer achteraf het betaald ouderschapsverlof moet terugbetalen. U kunt dit echter niet zelf beslissen, dit kan alleen in overleg met de werknemer. Op grond van de cao PO wordt het ouderschapsverlof namelijk berekend over de werktijdfactor op de dag voorafgaand aan het verlof en vindt er verrekening plaats indien de werknemer binnen zes maanden na afloop van het gehele ouderschapsverlof minder gaat werken.

    Meer weten?

    Kijk ook eens bij het thema Werkgeverszaken of het onderwerp CAO PO.

  • Worden onbetaald verlof en ouderschapsverlof in mindering gebracht op de eenmalige uitkering van € 500,- euro van april 2017?

    De berekening van de eenmalige uitkering gaat op dezelfde wijze als de uitkering i.v.m. de dag van de leraar. Dit betekent dat dezelfde kortingen worden toegepast. In bijlage A9 van de CAO PO staan deze kortingen. Zowel het onbetaald verlof als het (betaald en onbetaald) ouderschapsverlof zijn van invloed op de eenmalige uitkering van april 2017.  

    Meer weten?

    Kijk ook eens bij het thema Werkgeverszaken of het onderwerp CAO PO.

  • Is Bevrijdingsdag (5 mei) een verplichte vrije dag voor onze werknemers of niet?

    5 mei is een nationale feestdag. Vaak is in cao’s geregeld of werknemers die dag vrij zijn. Dit is ook het geval in de CAO PO. Hierin is geregeld dat 5 mei een algemeen erkende feestdag is (zie de begripsbepalingen op blz. 35). De werknemers zijn dus vrij deze dag. Wel wordt 5 mei van het vakantieverlof afgeschreven, zie art. 8.1 lid 1 sub a. CAO PO. 

    Meer weten?

    Kijk ook eens bij het thema Werkgeverszaken of het onderwerp CAO PO.

  • Moet een werknemer in april in dienst zijn om recht te hebben op de eenmalige uitkering van april 2017?

    De eenmalige uitkering in april 2017 is in de cao opgenomen in art. 6.14d. De opbouw van de uitkering in april 2017 werkt hetzelfde als de opbouw voor de dag van de leraar. De uitkering wordt opgebouwd over 4 maanden, € 125,00 per maand bij een fulltime dienstverband. Als de werknemer bijvoorbeeld per 1 maart 2017 uit dienst gaat, dan heeft hij recht op € 250,00 omdat hij twee maanden heeft opgebouwd.

    Meer weten?

    Kijk ook eens bij het thema Werkgeverszaken of het onderwerp CAO PO.

Pagina's