Leertraject

Verdieping kwaliteit in het primair onderwijs

2 oktober 2025
10:00 - 16:00
5 lesdagen
€ 2.590 euro (excl. btw)

Amersfoort

Interessant voor
Adviseurs
Organisator
PO-Raad

Hoe benut je jouw plek en kwaliteiten optimaal om sturing te geven aan onderwijskwaliteit? Hoe pak je jouw rol, vergroot je je positie en zorg je ervoor dat veranderingen binnen de organisatie breed worden gedragen? Met deze vragen ga je actief aan de slag in het leertraject voor gevorderde kwaliteitsmedewerkers.

Als bovenschoolse kwaliteitsmedewerker leer je altijd door. Ongeacht je ervaring, blijf je jezelf ontwikkelen, zowel op het gebied van persoonlijke effectiviteit als vakinhoudelijk. Dit leertraject helpt je om vanuit jouw rol veranderingen te begrijpen, te begeleiden en samen te realiseren.

Voor wie?

Het leertraject Verdieping kwaliteit in het po is bedoeld voor ervaren bovenschoolse kwaliteitszorgmedewerkers (minimaal 5 jaar ervaring) die strategisch werken binnen een school of bestuur (exclusief externe adviseurs en consultants). Jij wilt je professionele kennis en vaardigheden aanscherpen om nog beter bij te dragen aan de verbetering van onderwijskwaliteit binnen jouw organisatie.

Wat leer je?

  • Je krijgt meer inzicht in jouw plek en kwaliteiten als kwaliteitszorgmedewerker
  • Je ontwikkelt gevoel voor de krachtenvelden binnen de organisatie en leert deze effectief te benutten
  • Je vergroot je kennis over verandertrajecten
  • Je ontvangt handvatten voor het opzetten en begeleiden van succesvolle verandertrajecten
  • Je verbetert je samenwerkingsvaardigheden binnen veranderprocessen
  • Je krijgt inzicht in het versterken van de leercultuur binnen je organisatie
  • Je bouwt een netwerk op met collega-stafmedewerkers kwaliteit

Wat houdt het leertraject in?

Deze verdiepende leergang richt zich op het ontwerpen en begeleiden van effectieve verandertrajecten. Jouw positie als kwaliteitszorgmedewerker vormt de leidraad. Welke rol neem jij, hoe vergroot je je impact en hoe realiseer je een gedragen verandering? Het traject bestaat uit vijf bijeenkomsten waarin theorie en praktijk nauw verbonden zijn.

Je formuleert bij de start een persoonlijke leervraag vanuit je rol en kiest een verandervraag uit je eigen werk. Tijdens de tweede bijeenkomst vormen we sparringsgroepen, zodat je laagdrempelig kunt sparren over je rol en aanpak bij jouw verandervraagstuk.

Je vergroot niet alleen je kennis en vaardigheden, maar draagt ook direct bij aan de professionalisering van jouw organisatie. Je past opgedane inzichten toe en reflecteert hierover samen met je studiegenoten. Samen leren staat centraal.

Wat vraagt het leertraject van jou?

Per bijeenkomst kun je rekenen op ongeveer een dagdeel voorbereiding. 

Aanmelden 

Enthousiast geworden over dit leertraject? Er zijn 20 plekken beschikbaar, op volgorde van binnenkomt. We hanteren ‘vol = vol’ en werken met een wachtlijst.

Meld je aan!

Meer informatie of vragen

Twijfel je of dit leertraject bij jou past of heb je vragen? Neem gerust contact met ons op, we denken graag met je mee.

Mail naar de PO-Academie of bel naar: 030 – 31 00 933.

Programma

Intake

Voordat het leertraject start, heb je een online intakegesprek met de trainers. Zo kun je kijken of het traject aansluit bij jouw leervragen en wensen. En krijgen de trainers input om het traject meer op maat te maken.

Jouw plek en kwaliteiten
Fletcher Hotel Amersfoort

Uiteraard maken we kennis met elkaar en staan we stil bij ieders persoonlijke leervraag. Daarnaast kijken we naar jouw plek binnen de stichting en wat jouw opdracht binnen de stichting is. Ook geven we aandacht aan jouw kwaliteiten en overtuigingen, wanneer helpen deze jou en wanneer zitten deze je ook wel eens in de weg? Ook gaan we in op de verschillende rollen van de kwaliteitszorgmedewerker.

Begrijpen van verandering
Fletcher Hotel Amersfoort

Je maakt nader kennis met verschillende verandertheorieën en de toepassing ervan in de eigen praktijk. We vragen alle deelnemers om een verandervraag te formuleren die een appèl doet op jouw rol als kwaliteitszorgmedewerker en die je tijdens deze leergang als verandervraagstuk verder wilt brengen. We maken sparringsgroepen, zodat je samen met andere deelnemers tussen -en tijdens de bijeenkomsten elkaars denkkracht kunt gebruiken bij verandervraagstukken in je eigen praktijk. Tijdens deze en de volgende bijeenkomsten zal er in de bijeenkomsten tijd en ruimte zijn om te werken aan jouw eigen verandervraagstuk in je sparringsgroep.

Begeleiden van verandering
Fletcher Hotel Amersfoort

We gaan aan de slag met het werken aan een kwaliteitscultuur en zullen jullie meenemen in de theorie van systeemdenken (o.a. patronen en onderlinge relaties in een team) Ook krijg je handvatten voor het contracteren op een opdracht en waar nodig het hercontracteren op je opdracht. 

Samen werken aan verandering
PO-Raad in Utrecht

Hoe werk je samen met anderen aan verandering? In deze bijeenkomst nemen we mee in verschillende perspectieven op samenwerken en komen de communicatiepiramide, het werken met waarnemingsposities en ieders rol en taak in samenwerkingen aan de orde. 

Terugkombijeenkomst
PO-Raad in Utrecht

Op deze dag volgt een korte opfrisbeurt en blik je terug op het geleerde en dat wat nog nadere aandacht verdient in de toekomst. Ook kijken we met naar het effect van de verandertrajecten op de langere termijn en bespreken we de actuele ontwikkelingen op het gebied van onderwijskwaliteit.  

Deskundige begeleiding

Mark Ackermans, senior adviseur bij B&T en opgeleid psycholoog, onderzoekt wat prestaties beïnvloedt. Hij ontdekt waarom sommige groepen niet samenwerken terwijl het elders soepel verloopt. Met ruime ervaring in onderwijskwaliteit, strategie, planvorming en persoonlijk leiderschap leidt hij diverse projecten en leergangen.

Loes Peterse, eveneens senior adviseur bij B&T, zet zich in voor duurzaam onderwijs. Als adviseur en docent begeleidt ze besturen, scholen en (interim-)onderwijsprofessionals in leiderschap, strategische keuzes en verander- en samenwerkingsvraagstukken.