GGD GHOR heeft een factsheet ontwikkeld met informatie over het personenregister. Hierin is een tabel opgenomen met voorbeelden van personen die zich wel en niet hoeven te registreren in het personenregister. In deze tabel is te vinden dat;
- Onderwijspersoneel werkzaam op een ‘brede school’ dat geen activiteiten verricht binnen het kinderopvangdeel, hoeft zich niet in te schrijven in het Personenregister Kinderopvang;
- Onderwijspersoneel dat wel activiteiten in de kinderopvang verricht, dient zich wel aan te melden voor het Personenregister.
Daarnaast is het van belang om te weten dat als onderwijspersoneel zich wil aanmelden voor het Personenregister Kinderopvang, zij moet beschikken over een Verklaring Omtrent Gedrag (VOG) gericht op werken in de kinderopvang. Oók als zij al een doorlopende VOG hebben voor het onderwijs. Dit is omslachtig omdat het registreren en het aanvragen van een (extra) VOG geld en tijd kost. Bovendien belemmert het de samenwerking tussen kinderopvang en onderwijs. De PO-Raad maakt zich er hard voor om deze regeling aan te passen, zodat onderwijspersoneel met een doorlopende VOG zich kosteloos kan registreren bij het Personenregister Kinderopvang.