Agenda

Net aangekondigd

Meer agenda-items

Schoolleiderskamer

Veelgestelde vragen

  • Kan ik als bestuurder een directeur aanstellen die geen onderwijsbevoegdheid heeft voor het PO?

    Ja, dat is mogelijk. In artikel 32 WPO is opgenomen dat een directeur die niet wordt belast met lesgevende taken in het bezit moet zijn van een hbo- of een wo-getuigschrift. Zodra er wel sprake is van lesgevende taken binnen het directeurschap moet men in het bezit zijn van een pabo-diploma.

  • Klopt het dat een universitaire opleiding Onderwijskunde niet voldoende is voor inschrijving in het schoolleidersregister?

    Schoolleiders kunnen registreren als ze kunnen aantonen te voldoen aan de basiskwalificaties als beschreven in de beroepsstandaard.  Er is een aantal opleidingen dat hier helemaal aan voldoet (schoolopleidersopleidingen en Masters Educational Leadership ). Alle andere opleidingen die schoolleiders aandragen, worden beoordeeld op aansluiting bij de beroepsstandaard.  

    Voor wat betreft de opleidingen Onderwijskunde en Onderwijswetenschappen heeft het schoolleidersregister in overleg met de universiteiten besloten dat de inhoud van de studie onvoldoende aansluit bij de beroepsstandaard.

    Schoolleiders die onderwijskunde of onderwijswetenschappen hebben gestudeerd hebben vaak daarnaast management- en/ of leiderschapscursussen gevolgd waardoor de combinatie van de opleidingen mogelijk wel kan leiden tot de conclusie dat de schoolleiders voldoet aan de beroepsstandaard. De individuele diplomawaardering (IDW) kan hiervoor gebruikt worden. Daarnaast is er de mogelijkheid een assessment te doen of een EVC-procedure. De verschillende wegen staan hier uitgelegd.  

    Individuele schoolleiders kunnen met vragen bellen of emailen naar het schoolleidersregister (030-234 73 60 of via info@schoolleidersregisterpo.nl).