Agenda

Net aangekondigd

Komende bijeenkomsten

Meer agenda-items

Toolbox Werkgevers- zaken en HRM

In deze toolbox vindt u hulpmiddelen die u kunnen helpen bij het goed organiseren van HRM en personeelsbeleid.

Kennisgroep P&O

Arbeidsvoorwaarden- commissie

Publicaties over Werkgeverszaken

Hier vindt u handreikingen en brochures over Werkgeverszaken.

Veelgestelde vragen

  • Worden onbetaald verlof en ouderschapsverlof in mindering gebracht op de eenmalige uitkering van € 500,- euro van april 2017?

    De berekening van de eenmalige uitkering gaat op dezelfde wijze als de uitkering i.v.m. de dag van de leraar. Dit betekent dat dezelfde kortingen worden toegepast. In bijlage A9 van de CAO PO staan deze kortingen. Zowel het onbetaald verlof als het (betaald en onbetaald) ouderschapsverlof zijn van invloed op de eenmalige uitkering van april 2017.  

  • Is Bevrijdingsdag (5 mei) een verplichte vrije dag voor onze werknemers of niet?

    5 mei is een nationale feestdag. Vaak is in cao’s geregeld of werknemers die dag vrij zijn. Dit is ook het geval in de CAO PO. Hierin is geregeld dat 5 mei een algemeen erkende feestdag is (zie de begripsbepalingen op blz. 35). De werknemers zijn dus vrij deze dag. Wel wordt 5 mei van het vakantieverlof afgeschreven, zie art. 8.1 lid 1 sub a. CAO PO. 

  • Waarom is de datum voor RDDF-plaatsing in het bijzonder onderwijs 1 februari en in het openbaar onderwijs 1 augustus?

    Er is gezocht om (op macro-niveau) de invoering van de transitievergoeding via cao-regelingen te compenseren dan wel budgettair neutraal te houden. Voor alleen het bijzonder onderwijs kwam de transitievergoeding er immers gewoon bij. De compensatie is gevonden in het enigszins versoberen van de WOPO voor het bijzonder onderwijs en in het verkorten van de periode tot ontslag om bedrijfseconomische redenen. De mogelijkheid tot ontslag werd een half jaar naar voren geschoven (naar 1 februari). Partijen wilden het jaar in het RDDF handhaven en daarom dus ook RDDF-plaatsing per 1 februari.

    Voor het openbaar onderwijs is er niets gewijzigd omdat de transitievergoeding immers ook niet voor het openbaar onderwijs geldt.