• Voortaan krijgen alle leerlingen in het voortgezet speciaal onderwijs (vso) een schooldiploma. Minister Slob (Onderwijs) wil de leerlingen meer erkenning geven. Onlangs werd al aangekondigd dat ook alle leerlingen van het praktijkonderwijs een diploma krijgen.

  • Kan ik als bestuurder een directeur aanstellen die geen onderwijsbevoegdheid heeft voor het PO?

    Ja, dat is mogelijk. In artikel 32 WPO is opgenomen dat een directeur die niet wordt belast met lesgevende taken in het bezit moet zijn van een hbo- of een wo-getuigschrift. Zodra er wel sprake is van lesgevende taken binnen het directeurschap moet men in het bezit zijn van een pabo-diploma.