• Is er sprake van een terugbetalingsverplichting als een medewerker, binnen 6 maanden na einde betaald ouderschapsverlof, bij ons uit dienst treedt?

    Alleen wanneer een werknemer een betrekking aanvaardt bij een andere onderwijsinstelling die door de rijksoverheid wordt bekostigd, hoeft de werknemer niet terug te betalen (artikel 8.21, lid 5 cao po).

  • De regering heeft een wetsvoorstel ingediend voor het verruimen van het geboorteverlof voor partners. De internetconsultatie over dit voorstel staat nog open tot 19 maart.

  • Wordt het ouderschapsverlof ook opgeschort tijdens kortdurend ziekteverlof zoals griep?

    In artikel 8.19 lid 9 cao PO staat dat het ouderschapsverlof van rechtswege wordt opgeschort bij ziekte. Er wordt geen termijn aan de duur van de ziekte verbonden en in het artikel wordt geen onderscheid gemaakt tussen betaald en onbetaald ouderschapsverlof. Dit betekent dat bij elke vorm van ziekte (ook al is het één dag) het betaald en onbetaald ouderschapsverlof wordt opgeschort. De werknemer kan in overleg het ouderschapsverlof op een ander moment inzetten.