• Is een schoolbestuur verplicht om leraren in opleiding een stageplek te bieden?

    Ja. In de WPO artikel 36 staat dat schoolbesturen hiertoe verplicht zijn. Wel is het aantal stageplekken per schooljaar beperkt tot de helft van het aantal groepsleraren. Zo mag een school met tien groepsleraren maximaal vijf stageplekken invullen. 

  • Is het noodzakelijk om van alle studenten die bij ons stage lopen of als LIO-er ingezet worden een Verklaring omtrent het gedrag (VOG) aan te vragen bij de start van hun stage?

    Voor een LIO-er is een VOG verplicht en deze mag bij aangaan van de LIO-overeenkomst niet ouder zijn dan zes maanden. Voor stagiaires is een VOG niet verplicht, maar wel aan te raden indien zij alleen met de kinderen gaan werken. Zie voor meer informatie ook de site Stichting School en Veiligheid.