• Mogen de werkdrukmiddelen (of een deel daarvan) opgespaard worden om in een ander schooljaar te kunnen uitgeven?

    Het is mogelijk om de middelen niet geheel op te maken en mee te nemen naar een volgend jaar. De middelen dienen wel duidelijk verantwoord te worden en het moet duidelijk worden waarom de middelen niet geheel zijn verbruikt/ervoor gekozen is om de middelen deels mee te nemen naar een volgend jaar. De middelen kunnen dan in het komende schooljaar ingezet worden voor werkdruk (niet voor andere zaken). Het team bepaalt vervolgens weer wat er met de middelen wordt gedaan. Inmiddels staat de besteding van de werkdrukmiddelen opgenomen als onderdeel van het werkverdelingsplan, zie art. 2.2 lid 7 cao PO in het nieuwe hoofdstuk 2 per 1 augustus 2019.

  • In februari 2018 sloot de PO-Raad samen met de vakbonden en minister Slob (Onderwijs) het Werkdrukakkoord. Hoe werkt de verantwoording over de inzet van de werkdrukmiddelen? Daar leest u alles over in de de Factsheet verantwoording werkdrukmiddelen.

  • Diverse scholen zetten eventmanagers in om de werkdruk voor leraren te verminderen, berichten diverse media. Dit laat zien dat scholen zelf met hun teams kiezen hoe ze het werkdrukgeld inzetten.

  • Werkdruk aanpakken? Kom naar de stappensessies en ga aan de slag...

  • We hebben aangekondigd dat we stoppen met de samenwerking binnen het PO-front. Met een goed gevoel kijken we terug. We hebben samen mooie dingen bereikt, 270 miljoen euro bijvoorbeeld voor lerarensalarissen en 430 miljoen om werkdruk te bestrijden.

  • Iedere school kan werkdruk tegengaan door die bespreekbaar te maken en een passende aanpak te kiezen. Vanuit die gedachte is het digitale Platform Werkdruk ontwikkeld, te vinden op www.platformwerkdrukpo.nl. Leraren, schoolleiders, beleidsmedewerkers en schoolbestuurders kunnen hier terecht voor kennis, praktijkverhalen en praktische tools die helpen werkdruk in primair onderwijs aan te pakken.

  • De werkdrukmiddelen worden per brinnummer toegekend. Mogen we die middelen bundelen en bovenschools inzetten?

    Nee. Het bestedingsplan wordt op schoolniveau bepaald en vereist instemming door de PMR van de school.