• Is het mogelijk om positief af te wijken van de regeling Zapo, waarin staat dat de bezoldiging na 1 jaar ziekte naar 70% van het salaris gaat?

    In artikel 4, lid 1 van de regeliging ZAPO staat dat de bezoldiging na 1 jaar ziekte naar 70% van het salaris gaat over de uren die een werknemer ziek is. Is er een mogelijkheid om hier positief van af te wijken?

    De betreffende cao-bepaling is imperatief geformuleerd daardoor moet de werkgever de korting op het salaris toepassen. Indien deze korting niet toegepast wordt dit door de accountant als onrechtmatig bestempeld. 

    De afspraak is dat de totale uitkering aan de werknemer over de twee ziektejaren samen gemeten niet meer dan 170% van het laatstverdiende loon zal bedragen. Dit is het resultaat van afspraken die tijdens het najaarsoverleg van november 2004 in de Stichting van de Arbeid. Van deze afspraak en de betreffende bepaling kan niet worden afgeweken.

  • Het UWV organiseert dit najaar weer enkele congressen speciaal voor werkgevers uit de sector Overheid en Onderwijs. Dit jaar zal het eerste congres plaatsvinden op donderdag 18 september 2014. De...