Als een werknemer voor de vakantie 100% hersteld wordt gemeld, en binnen vier weken na de vakantie weer uitvalt, is er dan sprake van doorlopend ziekteverlof?

Ja. Een nieuwe ziekteperiode ontstaat pas nadat de werknemer daadwerkelijk vier weken zijn werkzaamheden heeft hervat. De (zomer)vakantie telt dus niet mee voor de vaststelling van deze vier weken.

Artikel 6 ZAPO is hierop van toepassing. Dit artikel heeft een relatie met de bepaling van de korting van 30% na de termijn van 12 maanden waarin de werknemer eerst zijn volle bezoldiging behoudt. Om een nieuwe termijn van 12 maanden te laten lopen dient een werknemer volgens de CAO zijn werkzaamheden daadwerkelijk vier weken hervat te hebben. Een schoolvakantie telt dus volgens de CAO niet mee bij de bepaling van het daadwerkelijk hervatten. Het is ons bekend dat UWV die definitie van daadwerkelijke hervatting niet hanteert bij het bepalen van de 104 weken voor een eventuele WIA-uitkering. Maar dat staat los van de bepaling van de 12-maandstermijn voor de salariskorting.

Trefwoorden