Een werknemer is als gevolg van haar zwangerschap ziek en ontvangt sinds het begin van het nieuwe schooljaar een Ziektewet-uitkering. Heeft zij recht op compensatie vakantieverlof?

Nee, de vakanties worden niet meer gecompenseerd indien de werknemer tijdens de vakantie ziek wordt/is. (Dit geldt ook voor OOP’ers). Art. 8.6 cao PO sluit compensatie van vakantieverlof met ziekteverlof uit. Echter moet de werknemer wel in een jaar 160 uur (wettelijk) vakantieverlof kunnen genieten. Blijft de werknemer een jaar ziek en is hij niet in de gelegenheid gesteld om minimaal 160 uur op te nemen in het jaar, dan heeft hij recht op compensatie tot 160 uur, zie art. 8.1 lid 5 CAO PO.

Alleen indien sprake is van zwangerschaps- en bevallingsverlof en samenloop met vakantieverlof vindt compensatie plaats. Als de werknemer ziek wordt op het moment dat er al recht op zwangerschapsverlof is, maar het zwangerschapsverlof nog niet is ingegaan, dan worden deze dagen wel gecompenseerd, zie art. 3:1 lid 4 Wazo.