Heeft een werknemer die eerder uit dienst gaat ook recht op eenmalige uitkeringen?

In artikel 6.14d CAO PO is geregeld dat een werknemer recht heeft op een eenmalige uitkering van € 750. Daarnaast heeft een leraar recht op een eenmalige uitkering ter hoogte van 42% van het voltijdssalaris in september.

Ook een werknemer die eerder uit dienst gaat heeft recht op deze eenmalige uitkeringen die in oktober worden uitbetaald: de eenmalige uitkering van €750 en de eenmalige uitkering van 42% (naar rato van de aanstelling en aanstellingsduur, van het maandsalaris van september).

Beide uitkeringen worden namelijk opgebouwd in de periode van januari t/m augustus, net als de uitkering op de Dag van de Leraar. Voor leraren die op 1 september niet meer in dienst zijn, wordt de eenmalige uitkering van 42% berekend op basis van het laatstverdiende salarisbedrag.