Moeten alle schoolplannen worden ondertekend door de voorzitter van het College van Bestuur?

Op deze vraag ontving de PO-Raad de volgende reactie van de inspectie: 

In de wet is geregeld dat het bevoegd gezag het schoolplan vaststelt (artikel 16 WPO). Het bestuur vertegenwoordigt het bevoegd gezag. Uit interne documenten zoals statuten moet blijken wie bevoegd is om een dergelijk stuk vast te stellen.

In het Internet SchooIdossier (ISD) kan voor elke school een schoolplan aangeleverd worden; dit kan de school zelf doen of het bestuur kan het doen voor de school. Onder het tabblad Aanleveren > Documenten klik je op Bestanden aanleveren. Dan kies je de juiste school en als Documenttype kies je Schoolplan. Vervolgens moet je nog aangeven over welke periode het schoolplan gaat en kun je eventueel een omschrijving toevoegen. Of het schoolplan al dan niet is vastgesteld door het bestuur, daar wordt in het ISD niets mee gedaan.

In de WPO staat inderdaad niet aangegeven dat het schoolplan ondertekend dient te worden. Dit betekent dat in het schoolplan zelf door middel van een zin kan worden aangegeven dat het bestuur het schoolplan per x datum in de bestuursvergadering heeft vastgesteld.

Trefwoorden