Wanneer een leraar zich ziek meldt in de vakantie heeft deze dan recht op compensatie van de niet genoten vakantie?

Voor leraren en OOP-ers in het primair onderwijs geldt hetzelfde. Artikel 8.1 lid 4 en 5 cao po is van toepassing. Er vindt enkel compensatie plaats indien een werknemer in een jaar (van oktober tot oktober) door ziekte minder dan 160 uren vakantieverlof heeft genoten. Als de werknemer een weekje ziek is in de zomervakantie en de rest van het jaar niet ziek is, heeft deze dus geen recht op compensatie.