Wordt het aantal MR-leden bepaald door het aantal leerlingen op school?

Onze MR bestaat momenteel uit vier leden. Onze school is gegroeid en telt nu 200 leerlingen. Moeten wij nu over naar zes leden in de MR? Wordt het aantal MR leden bepaald door het aantal leerlingen op school?

Artikel 3 lid 2 Wms zegt dat een MR van een school bestaat uit tenminste 4 leden. Op grond van lid 4 dienen de aantallen leden – personeel en ouders - gelijk aan elkaar te zijn.

De Wms schrijft alleen het minimum aantal leden van de MR voor en niet het maximumaantal. Het aantal leden van de MR en de zittingsduur van de leden van de MR moeten in het medezeggenschapsreglement worden genoemd (artikel 24 lid 1 onderdeel a Wms). Het is dus goed om na te gaan wat er in het medezeggenschapsregelement staat over het aantal MR-leden.